Wyciskanie

wyciskanie_big

Wyciskanie jest procesem stosowanym w produkcji profili aluminiowych, w którym tylko wyobraźnia nas ogranicza. Plastyczność aluminium pozwala na tworzenie wielu nowych rozwiązań pod względem konstrukcji i projektu profili.

Przed rozpoczęciem produkcji zespół konstruktorów doradzi, co należy zmienić lub ulepszyć w matrycy, aby uniknąć problemów w produkcji, a klient otrzymał to, czego oczekuje.

Proces wyciskania profili

Proces wyciskania najprościej wytłumaczyć poprzez porównanie przeciskania masy cukierniczej na tort. W zależności od kształtu, jaki chcemy uzyskać zmieniamy z wyjścia okrągłego na wyjście gwiazdkę i mamy inny kształt masy na torcie. No, ale już bez porównań. Proces wyciskania polega na podgrzaniu wałka aluminiowego do temperatury 500 C i przeciśnięciu go przez matrycę. W zależności od rodzaju profilu dalszą część produkcji wykonuje się na niższej temperaturze, ale przy pełnej kontroli procesów technologicznych. Dalszym etapem jest wystudzenie profilu, naciągnięcie i cięcie na wymiar, w jakim został zamówiony. Ostatnim etapem jest utwardzenie, w którym materiał uzyskuje odpowiednią twardość.

Możliwości

Dysponujemy czterema prasami, dwie 7”, 9” i 12” nasze możliwości produkcyjne pozwalają na produkcję ze stopów 6060, 6063, 6063F25, 6005A, 6082.
Zakres wyciskanych profili o wymiarach szerokości do 430 mm i wysokości do 250 mm.

Oferujemy szeroki wachlarz profili od cienkościennych do masywnych profili konstrukcyjnych.

wyciskanie-foto_3
wyciskanie-foto_2
wyciskanie-foto_1pop